Diplomat, uluslararası alanda ülkemizi temsil eden kişilere denmektedir. Genel olarak dış politika ve dış temsilcilik işi ile uğraşmaktadırlar. Dolayısıyla yurt dışında yaşamaları gereken durumlar olabilmektedir. Bu durumlarda eşya taşımacılığı için kullanabilecekleri birçok diplomatik taşımacılık hizmeti veren firma bulunmaktadır. Bu firmaların başında Yıldırım Lojistik gelmektedir. Uzun yıllar lojistik alanında kazandıkları tecrübe sayesinde Yıldırım Lojistik çalışanlarına eşyalarınızı gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz. Her daim en iyisi ve en güncelini tespit edip yol haritasını bu doğrultuda belirleyen bir hizmet anlayışına sahip Yıldırım Lojistik taşımacılık alanının her dalında hizmet sunabilmektedir.

Diplomatik Paket Nedir?

Devletler veya yurtdışı temsilcilerinin aralarında yaptıkları gönderilerin tümüne diplomatik paket denmektedir. Bu bir posta veya kargo olabilir. Bu eşyaların ayrıca diplomatik paket olarak adlandırılmasının nedeni bazen oldukça önemli bir hale gelebilir olmasıdır. Bu yönüyle Kargolanması ve taşınması için daha farklı belgeler ve kurallar geçerlidir. Bu açıdan taşımacılığı da diğer taşımacılıklardan farklıdır. Diplomatik kargı özellikleri değişkenlik gösterebilmektedir. Mektup, evrak, belge, mühür, damga, eşya, paket vs. olabilmektedir.

 Diplomatik Taşımacılık Nedir?

Diplomatik taşımacılık, diplomatlar adına nakliyat hizmetinin sağlanmasına denmektedir. Bu taşımacılık türü yalnızca eşya veya yük taşınmasını içermemektedir. Bunların yanında resmi belgeler, evraklar, kargolar ve paketler taşınabilmektedir. Genel olarak kurumsal taşımacılık olarak adlandırılabilecek tüm taşımacılıklar sağlanabilmektedir. Yıldırım Lojistik yurt içinde ve yurt dışında hizmetler verebilmektedir. Konsolosluk çalışanlarının ve konsolosların eşyaları taşınabilmektedir. Bu kişilere ait şahsi eşyaların da taşınması sağlanabilmektedir. Diplomatik kargo taşımacılığı güvenlik açısından önemli bir konudur. Diğer taşımacılıklardan daha özenli olunmasında fayda bulunmaktadır. Yıldırım Lojistik’ten hizmet aldığınız taktirde gereken özen ve güvenliğin sağlandığından emin olabilirsiniz. Resmi bir şekilde faturalandırma yapılıp kurumsal bir şekilde eşyaların taşınması sağlanacaktır.

Uluslararası Diplomatik Eşyalar ve Ev Eşyası Taşıma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eşyaları taşınacak olan diplomata ait diplomatik pasaportun ve kimlik kartının bilgileri ile sisteme kayıt sağlanmaktadır. Bunun yanında diplomatın Dış İşleri Bakanlığı aracılığıyla bir başvurusunun bulunması gerekmektedir. Bu koşullar sağlandıktan sonra istenen tüm eşyalar veya belgeler istenilen lokalizasyona ulaştırılacaktır. En uygun olan taşımacılık şeklinin seçilmesi sağlanmalıdır. Firmamız aracılığıyla denizyolu, karayolu, hava yolu taşımacılıklarından istenilen tür taşımacılık tercih edilebilir.

Ev taşımak için ise diplomatın ev eşyaları TC. Gümrük İdareleri birimine getirilir. Sonrasında Diplomatik Misyon’ a uygun şekilde ithal izni sağlanmalıdır. Bu işlem yapılırken gerekli olan evraklar ve dokümanların teslimi sağlanır. Dış İşleri Bakanlığı kendisine iletilen ithal izin belgelerini onamalıdır. Bu evraklar Diplomatik Misyon aracılığıyla sağlanmaktadır. Alınmış olan izin belgeleri ve yetki belgeleri ile gümrük işlemlerinin tamamlanması sağlanır. Bu işlemlerin tamamlanması genelde en az üç iş gününü bulabilmektedir.

Diplomatik Otomobil Taşıması Nasıl Yapılır?

Otomobil taşımacılığı için de ev taşımacılığı için gerekli olan Dış İşleri Bakanlığı başvurusu, diplomatik pasaportun ve kimlik katının olması gerekir. Bunların yanında ithal izin belgesi ve diplomatın bağlantılı olduğu Diplomatik Misyon tarafından hazırlanmış yetki belgesi gerekmektedir. Ev taşıması işlemine oranla otomobil taşıma işlemleri gümrükte daha uzun sürebilmektedir.

Diplomatik Eşya Taşımacılığı Fiyatlandırılması Nasıl Yapılmaktadır?

Diplomatik nakliye sağlanması için belgeleri tamamlanmış olan diplomatik paketler olmalıdır. Bu paketlerin fiyatlandırılması gidilecek olan noktaya, eşyaların büyüklüğüne bağlıdır. Kaç koli eşya olduğu, kaç metrekare yer kapladıklarına göre belli bir oranda fiyatlandırılmaktadır. Yıldırım Lojistik aracılığıyla en iyi ve güvenilir hizmeti çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Hemen Ara